Aquest dimarts, els militants del partit s’han reunit en Assemblea Local extraordinària per ratificar tots els integrants de la llista que presentaran a les eleccions municipals de Reus.

La llista s’ha aprovat amb una àmplia majoria, gairebé per unanimitat, i s’hi inclouen una gran varietat de perfils. La candidata a l’alcadia, Noemí Llauradó ha subratllat que “avui estem doblament satisfets, hem aprovat una llista de persones preparades per governar la ciutat i, alhora, hem complert l’objectiu que ens platejàvem: elaborar una llista cremallera, amb un gran nombre d’independents, transversal i diversa que inclou diferents perfils per tal que la llista sigui un reflex fidel de la realitat social reusenca”.

A continuació, us adjuntem la llista amb la professió de cadascun dels integrants, especificant també si són independents al partit.

1.Noemí Llauradó Sans Funcionària / Regidora de Salut

2.Daniel Recasens Salvador (Independent)- Advocat

3.Montserrat Flores Juanpere Arxivera – Historiadora / Regidora de Participació Ciutadania i Transparència

4.Carles Prats Alonso (Independent)- Empresari

5.Marina Berasategui Canals- Arquitecta

6.Òscar Subirats Torrebadell- Historiador / Assessor govern municipal

7.Ana García Pachón (Independent)- Secretària

8.Bruno Morejón Mateo (Independent)- Mestre

9.Dorina Moldovan (Independent)- Psicopedagoga / Higienització Hospital

10.Alexandre Gonzàlez Castro- Químic ambiental

11.Esther Porter Garcia (Independent)- Atur / Cuidadora

12.Edu Mejías Montagut (Independent)- Auxiliar de clínica / Comitè Empresa CMQ

13.Anna Fort Cogul- Agent immobiliari

14.Xavier Alagarda Rodríguez- Funcionari / Assessor Grup Municipal

15.Eva Ferran Roig- Funcionària / Directora Serveis Territorials de Justícia

16.Amadeu Bonet Laplana- Químic investigador

17.Misericòrdia Vinaixa Fortuny- Jubilada

18.Jordi Martí Trill- Administratiu / President Comitè Empresa Sagessa Salut

19.Lourdes Camprubí Reverté (Independent)- Psicòloga

20.Antonio Masip Fort- Jubilat / Membre Junta directiva del Reus Deportiu

21.Maria Antònia Jordà Solé- Advocada

22.Raimon Martí Arbós- Director d’Institut de secundària

23.Natàlia Costa Pàmies- Administrativa / Recursos Humans

24.Enric Fandos Lagunas- Jubilat / Sindicalista

25.Carme Ferrer Marín- Infermera

26.Joan Antoni Verge Guarch- Jubilat / Exregidor d’esports

27.Ester Alberich Forns- Emprenedora

Supl 1. Jordi Torres López- Jubilat / Treballador banca

Supl 2. Pilar Camarasa Cardona- Empresària del comerç

Supl 3. Marc Guirro Llauradó- Dir. projectes tècnics

Supl 4. Maria Dolors Gené Llagostera (Independent)- Jubilada / mestra

Supl 5. Antoni Randuà Sabater- Jubilat

Supl 6. Mireia Masip Esparza- Bibliotecària

Supl 7. Joan Guix Oliver- Metge / Secretari de Salut Pública de la Generalitat

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies